Sidebar

21
po, srp

Blogosféra
Typography
Až na pár ranních ptáčat je pro většinu lidí vstávání velký problém. Budík je nepřítel, jeho odporný vřískot rozpráší idylku příjemného snu a spolehlivě zařídí, že vstanete levou nohou. MyWake-UpTunes je program, který se postará o příjemné vkročení do každého dne: nechte se probudit poslechem oblíbeného rádia, skladeb či autentických zvuků přírody. Klasický budík již vyšel z módy.
Úvod

MyWake-UpTunes je shareware nástroj, který zpříjemní vaše vstávání. Vyznačuje se následujícími rysy:

  • buzení pomocí oblíbených mp3, TV či rádiové stanice,
  • pozvolný nárůst hlasitosti,
  • začátek dne prohlédnutím pozitivně laděné slideshow,
  • integrované originální zvuky pro příjemné vstávání MyWake-UpTunes Soundtrack,
  • zobrazení upomínek po probuzení,
  • režim pro snadné usínání,
  • skinovatelné prostředí,
  • možnost vstávání za úsvitu a další.


Zvuky buzení a MyWake-UpTunes Soundtrack

To nejdůležitější na MyWake-UpTunes jsou zvuky, která nahradí nepříjemný rachot běžného budíku. K dispozici máte několik možností: nechat se budit poslechem zvoleného playlistu (WMP, iTunes, Winamp) nebo jedné konkrétní sklady, spuštěním určité aplikace (např. přehrávače internetového rádia), přehráním CD/DVD nebo poslechem speciálního MyWake-UpTunes Soundtracku. Samozřejmostí je možnost postupného zvyšování hlasitosti.

Náhled programu


MyWake-UpTunes Soundtrack je speciálně navržená sada zvuků tak, aby navodila při vstávání co nejpříjemnější pocity. Jedná se o velice příjemné skladby a mnoho o nich napoví již jejich názvy (např. A New Day, Full of Life, The Rising Sun). Další možností je podbarvit vstávání zvuky přírody (vodopád, lesní expedice, pacifická bouře apod.)

Náhled programu


Každé ráno aktuální informace o počasí

MyWake-UpTunes umí načítat z internetu aktuální informace o počasí z celého světa včetně větších měst z České Republiky. Informace jsou zobrazeny buď v hlavním okně nebo na informačním proužku při zobrazení slidshow při spuštění budíku.

Náhled programu


Pokud vám nestačí pouze informace o aktuálním počasí, stačí jedno kliknutí a budete přesměrování na stránku, kde najdete předpověď počasí na dalších deset dnů.

Náhled programu


Nalaďte se pozitivně pomocí obrázků

Ke každému budíku můžete přiřadit obrázek nebo řadu obrázků, z kterých MyWake-UpTunes vytvoří efektní slideshow podtrženou zvoleným zvukovým schématem. Obrázky nejsou pouze zobrazovány v určitém pořadí za sebou s aplikací běžných přechodových efektů, nýbrž jsou i náhodně přibližovány a "kamera" postupně zobrazuje jen částečný výřez. Pohyb "kamery" tak dodává obrázkům živější výraz.

Náhled programu


Nastavíte-li si např. budík na večer, pak může vypadat vstávání asi jako na výše uvedeném screenshotu. Postupně vás probudí zvuky přírody a když rozlepíte oči, smějí se na vás z monitoru fotky z poslední dovolené v Tatrách, aktuální počasí, datum a čas. Prostě mnohem lepší zážitek než šok z obyčejného budíku. Jakmile vypnete přehrávání slideshow, zobrazí se v hlavním okně MyWake-UpTunes nastavené upomínky.

Nastavte si na každý den upomínku

Ke každému budíku můžete přiřadit krátkou upomínku, která jistě přispěje k menší zmatenosti vašeho rána. Vypadat může třeba takto:

Náhled programu


Chcete vstávat se slepicemi?

Malá perlička nakonec: chcete-li, můžete si nastavit budík tak, že každý den vstanete přesně za úsvitu. No není to úžasné, přizpůsobit se rytmům přírody? Můžete třeba zkusit navrhnout šéfovi v práci, aby pružně posouval začátek pracovní doby, a pak bude efekt dokonalý.

Závěr

MyWake-UpTunes je rozhodně zajímavý nástroj, který zpříjemní vaše ráno. V celém článku jsem popisoval jeho přednosti, v závěru se budu věnovat slabinám. Především musím zkritizovat je hardwarovou náročnost. MyWake-UpTunes spotřebovává běžně okolo 18 MB paměti a celé mi připadá mírně zpomalené. Ovládání MyWake-UpTunes také není zrovna z nejpřehlednějších. Ve prospěch MyWake-UpTunes hovoří fakt, že ač se jedná o shareware, plná verze se dá koupit již za necelých 150 Kč.

Odkaz na program: