Sidebar

27
, dub

BLOGEE
Typography

Protože věřím, že většina lidí, kteří si náramek Power Balance koupila jsou s inteligencí na hraně debility, nabízím těm, kteří se ještě nechytili do propasti inzerce pohled na realitu. Za odstranění tohoto článku jsem 1.7.2015 obdržel nabídku finanční kompenzace 200.000,- Kč od jednoho českého prodejce ! Smutné, že? 

Lež je typ klamu mající formu nepravdivého výroku, zpravidla s vědomým záměrem oklamat druhé za účelem získání nějaké výhody. Lhát znamená tvrdit něco, o čemž mluvčí nebo pisatel ví, že je nepravdivé, nebo o čem nemá rozumný důvod se domnívat, že je pravdivé, přičemž to vydává za pravdu buď sobě nebo jiným. Jako polopravdu nebo lež opomíjením chápeme skutečnost, kdy mluvčí něco podstatného vynechá a tím vědomě ponechává někoho v mylných představách. Toto také zahrnuje, když neopravíme již dříve existující mylný názor. Polopravda často vede k tomu, že mluvčí uklidní své svědomí, protože nezalhal a část pravdy prozradil. Ve skutečnosti se však stále jedná o lež. Jako sebeklam se označuje případ, kdy člověk sám sebe přesvědčí o pravdivosti výroku, který neodpovídá skutečnosti. Pokud tedy následně tento výrok pronáší, nejedná se už o lež. Sebeklamům do určité míry podléhá mnoho lidí, některé sebeklamy jsou však duševní nemocí.

Na českém trhu hloupostí již dlouho svítí unikátní marketingová akce několika podvodníků, kteří šířením polopravd a teorií, které mezi sebou nesouvisí vydělávají na hlouposti a nevzdělanosti mnohých zákazníků. Smutná je bohužel i skutečnost, že mnozí z kupujících podléhají vlastnímu sebeklamu. Někteří až natolik ortodoxně, že nejsou schopni si připustit, že byli okradeni. Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech.

“Většina lží na světě má krátké nohy, ale vysoké podpatky. “

Trošku netradiční úvod do něčeho tak prostoduchého jako jsou náramky typu Power Balance, SBS Forza balance, ION balance apod. Pamatujete si na nesmysl, který se tak v 80.letech prodával s velkým úspěchem (tedy jen pro obchodníky)? 

Jmenoval se japonský náramek a podle obchodníků měl stabilizovat nervovou činnost a krevní oběh. V současnosti se prodává již sedmá generace těchto náramků a další generace hloupých-kupujících na tento nesmysl stále doplácí. Tržby jdou do statisíců dolarů. Bohužel nebo bohudík za 30 let nikdo svědomitě neprokázal jejich účinky.


Majitelé silikonových náramků jsou retardovaní blbci !


Žijeme ve světě, kde je tak obrovské množství informací k nastudování na dosah ruky a přesto mnozí nejsou schopni si ověřit předkládaná fakta. Kolem nás je tak neskutečné množství elektromagnetické energie, která by v případě, že přistoupíte na teorii náramků PowerBalance a jejich tvrzení o schopnosti hologramu ovlivnit vaše vlastní pole prostřednictvím naprogramovaných 7 Hz, tak byste byli dávno mrtví.

Je přípustné hovořit o vlivu elektromagnetického pole na zdraví, ale není přípustné hovořit o tom, že lze hologram už ze své podstaty naprogramovat na jakoukoli frekvenci a díky projekci hologramu pak řešit svoje zdravotní problémy. Lež a podvodné jednání, tak by se dalo charakterizovat obchodování s náramky PowerBalance. Stovky eShopů prodávající jeden a týž výrobek z Číny, z certifikátem či bez něj prodávají o sto šest. Nebo spíše neprodávají. Ceny od 49,- Kč do 799,- Kč určitě mnohé zákazníky dostanou do pozice, kdy si začnou hledat bližší informace. Jenže oni je nenalézají. Množství webů a eshopů propagující všemi možnými psychologickými a marketingovými tahy obsazují přední pozice vyhledávačů.

Lži se za příznivých okolností stávají legendami.

Zajímavou příhodou byla úterní návštěva pro mne dosud neznámé osoby, která mi nabízela 20.000,- Kč za to, že tento článek a diskusi smažu a nebudu dále proti prodeji bojovat. Nezbylo mi nic jiného, než udělat revizi článku a více jej rozšířit, poté co jsem dotyčného vykázal z prostor a okruhu mého bydliště pod pohrůžkou fyzického násilí (nakopání do zadku).

Náramek k nám přišel z USA a v momentu, kdy se tady ten mor začal šířit již v USA prodejce musel vystoupit s oficiálním oznámením, že proklamované účinky jsou nepravdivé a založené na neslučitelných teoriích. V současnosti se řeší v USA stovky žalob na podvodná jednání.

Je celkem dále zajímavé sledovat české zákazníky jak pátrají po sdělení obchodníků po nějakých certifikátech. Obchodníci totiž přišli na zajímavý trik jak se vyhnout faktu, že náramky nemají hodnotu 699,- Kč, ale 10,- Kč. Veškeré levnější náramky nazvali nefunkčními padělky bez certifikátu. Nicméně certifikát v jejich podání bohužel nic neznamená. Podobný vám kdokoli vytiskne na barevné tiskárně. Výrobek neprošel žádnou zkušebnou, žádnou laboratoří a certifikát nevydala žádná certifikační autorita. Jedná se jen o cár papíru, který má ospravedlnit lež prodejců a vám tzv. zalepit ústa.

Autor článku dokonce nebojuje proti světově uznávané metodě placebo efektu. Náramek PowerBalance už podle sdělení mnohých prodejců je placebo efektem a množství pozitivních spam komentářů z IP adres eshopů je až směšných. Velmi šikovná marketingová a psychologická strategie dostala mnohé zákazníky před fakt, že to s jejich vzděláním nebude na valné úrovni. Sebeklam mnohých ještě stupňuje odpor k prozření a přiznání, že se stali obětí podvodu. Všichni prodejci náramku PowerBalance jsou podvodníci a pokud jejich silikonové náramky budete kupovat tak si rozhodně prázdnou hlavu a peněženku zasloužíte.

Náramky v cenových akcích dokonce zamířili i na slevové portály (slevomat.cz apod) kde je vidět, kolik lidí stále neumí číst a přemýšlet. Další směšností je neschopnost vyjádřit se. Roman Šebrle, náš plukovník armády ČR, olympionik se dokonce stal tváří, která produkt silikonového náramku s vlepeným hologramem (cena 1,- Kč) svým xichtem propagovali. Do dnešního dne nebyl schopen odpovědět na jednu jedinou otázku, kterou jsem mu v souvislosti s tímto šmejdem poslal. Zřejmě jeho stud mu to nedovolí. Musel by totiž přiznat, že je prodejná kurvička se zeleným mozkem.

Pokusné video níže ukazuje v čem je trik. Ti, kteří nevládnou angličtinou, nechť si pozorně všímají směru šipek při tlaku a snaze ukázat na figurantovi nestabilitu.

Naneštěstí má tento článek tak vysokou hodnotu pro Google, že jej umístilo na první pozice na českém vyhledávači. Tímto se alespoň mnoho lidí ušetří před vlastním zklamáním. Pokud máte zájem řešit svoje zdravotní problémy, řešte je jiným způsobem, třeba i alternativní medicínou, ale nepřistupte na fakt, aby z vás někdo udělal hlupáka díky tomu, že věříte účinku hologramu v silikonu.

Každý den sledují statistiky návštěvnosti blogu (mimochodem jsou otevřené pro všechny - TopList), abych měl přehled..tečka. Zaujalo mne, že článek Podvod: Power Balance má dlouhodobě vysokou návštěvnost především ze zdrojů Google, Seznam atd. Vyhledávače uvedený článek rozumně umístili na předních pozicích a tak se není čemu divit. Zde bylo nutné, aby článek okamžitě upoutal svou pozornost slovem Podvod. On to defacto podvod je. Dopouští se ho prodejci tím, že uvádí k výrobku účinky, které nemá a navíc provádí poměrně rozsáhlou mediální kampaň na Internetu prostřednictvím desítek placených PR článků, linkbuildingem a pozitivním spam komentářem na všech zdrojích.

Rád bych však poukázal na jeden z faktů, kam až prodejci jsou ochotni zajít. Nejdříve by mne však zajímalo, jak se čtenáři k náramku dostali, odkud se jim dostala informace o jeho existenci a jakým způsobem řeší rozpor mezi teorií a praxí. Prosím uveďte v komentáři, zda-li vám náramek ukázali ve fitnesscentru, kamarádi, či vám dorazil nějaký nevyžádaný email.

Nyní zpět k původnímu záměru. O víkendu mne v mém bydlišti navštívila neznámá skupinka opálených nabušenců z brněnského fitnesscentra nikoli z důvodů, aby se se mnou poradili nad svým jídelníčkem a tréninkovým plánem, ale aby se mne zeptali z jakého důvodu násobně prezentuji svoje stanoviska k tomuto náramku a že by bylo vhodné články odstranit. Pánové zřejmě opatrní na to co říkají a jak to říkají, protože by stačil moment...aby skončili v popelnici. Pánové zřejmě protřelí diskutéři. Když jsem se jim vysmál do očí nasedli do svého žlutého Peugeota 307 a odjeli.

Včera v 23:00 a dnes v 02:00h ráno jsem měl opakované telefonáty z neznámých čísel. Telefonista v domnění, že ponocuji si myslel, že mu telefon zvednu. Dnes ráno v 07:00h ač je to mým zvykem telefon z nezn.čísel nezvedám mi volal nějaký Standa, který si nepřál, abych jakkoli prezentoval svoje názory k náramku. 

Ano pravda o nefunkčnosti Power Balance a poměrně zajímavém rozsáhlém podvodu bolí a prodejce bolí úspěch článku a jeho vysoká návštěvnost. 

Stejným způsobem poukazuji na SBS Forza Balance a ION Balance, kde výhrůžky jsou běžné a pokouší se ve mne vyvolat strach z případné žaloby.

Tak z toho už vůbec žádný strach pánové nemám a těším se na jakýkoli soudní spor v souvislosti s vaším podvodným jednáním při prodeji placebo efektu v podobě náramků. 

To že mažu komentáře je moje výsadní právo, nebo jsem majitelem blogu a odpovídám za jeho obsah i v komentářích. A protože se jedná o blog = zápisník veřejně přístupný, budu si s obsahem činit co sám uznám za vhodné. Mazat budu komentáře, které jsou obchodního sdělení či útočí na integritu autora. Nicméně některé ponechám jako důkaz o hlouposti některých a to především slovenských neofašistů z řad prodejců.

{jacomment on}