Sidebar

27
, dub

BLOGEE
Typography


Podnikatel Pavel Matoušek, který exitoval projekty jako AAAPoptavka.cz nebo Hyperslevy, si po dovolené přichystal další online projekt.


Ono, není se čemu divit. Hyperslevy.cz je plné podvodů a klamů a AAA poptávky skomírají stejně jako celý systém poptávek, které AAA poprávky reprezentují.

Pavel M. se pokouší kompletně zkopírovat BANKERAT a spouští server Benefi.cz, který se zaměřuje na zprostředkování peer-to-peer půjček, tedy koncept těšící se velké popularitě zejména v zahraničí.

Vše funguje poměrně jednoduše. Lidé shánějící půjčku se nemusí obracet na bankovní ústav nebo různé poskytovatele půjček, nýbrž si mohou peníze půjčit od uživatelů/investorů serveru, kteří mají zájem zhodnotit své peníze. Je tak novou konkurencí pro BANKERAT, kterých už tu bylo.....Pan Matoušek však nepřichází s ničím novým, žádný průlom, žádná novinka.

Víte v čem však vidím budoucí problém? Přebíhání klientů sem a tam. Vemte si například chvost Bankeratu, tedy ty co paběrkují (PRESTITO, BURZAUVERU...). Je to zase boom stejně obdobný boomu slevomatů.

Pak hromadné podvody, krachy a očí pro pláč. Benefi není nic jiného než zkopírovaný úspěšný formát jedničky na trhu. Až přijde s něčím, čím zaujme, tak mi dejte vědět, třeba u psaní nebudu tak zívat.

Pamatujete si na vrchního kopírovače nápadů? Není tomu zase tak dávno, co jsem popisoval projekt pujcmesi.cz. Můžete hádat 5x proč skončil.

A když se tak dívám možná by stálo se na každého z nich podívat hlouběji a provést průzkum, ať víme co se děje.