Sidebar

25
po, čen

BLOGEE
Typography


Podnikatel Pavel Matoušek, který exitoval projekty jako AAAPoptavka.cz nebo Hyperslevy, si po dovolené přichystal další online projekt.


Ono, není se čemu divit. Hyperslevy.cz je plné podvodů a klamů a AAA poptávky skomírají stejně jako celý systém poptávek, které AAA poprávky reprezentují.

Pavel M. se pokouší kompletně zkopírovat BANKERAT a spouští server Benefi.cz, který se zaměřuje na zprostředkování peer-to-peer půjček, tedy koncept těšící se velké popularitě zejména v zahraničí.

Vše funguje poměrně jednoduše. Lidé shánějící půjčku se nemusí obracet na bankovní ústav nebo různé poskytovatele půjček, nýbrž si mohou peníze půjčit od uživatelů/investorů serveru, kteří mají zájem zhodnotit své peníze. Je tak novou konkurencí pro BANKERAT, kterých už tu bylo.....Pan Matoušek však nepřichází s ničím novým, žádný průlom, žádná novinka.

Víte v čem však vidím budoucí problém? Přebíhání klientů sem a tam. Vemte si například chvost Bankeratu, tedy ty co paběrkují (PRESTITO, BURZAUVERU...). Je to zase boom stejně obdobný boomu slevomatů.

Pak hromadné podvody, krachy a očí pro pláč. Benefi není nic jiného než zkopírovaný úspěšný formát jedničky na trhu. Až přijde s něčím, čím zaujme, tak mi dejte vědět, třeba u psaní nebudu tak zívat.

Pamatujete si na vrchního kopírovače nápadů? Není tomu zase tak dávno, co jsem popisoval projekt pujcmesi.cz. Můžete hádat 5x proč skončil.

A když se tak dívám možná by stálo se na každého z nich podívat hlouběji a provést průzkum, ať víme co se děje.