Sidebar

27
, dub

BLOGEE
Typography

Tentokrát nikoli z Kyjova, ale z malebných jihomoravských Holasic přichází Ing. Martin Fišr se svým projektem s nenápaditým názvem poptavka24.cz. Bohužel mu ostatní s názvy již dávno vypálili rybník, tak nezbylo než se uchýlit k číslovkám. 

Poptávka24 je další recenzovaný B2B projekt, který se ubírá do věčných lovišť, protože Martin se pustil do tzv.uploudu myšlenky a spustil "Poptávkomat". 

No nicméně se nejdříve podíváme na Poptávka24.cz a v další recenzi na jeho upload. Poptavka24.cz, stejně jako ostatní mšice tohoto trhu na poli poptávek, ničím nevyniká a investovat prostředky do registrace na tomto webu a možnosti získání kontaktu je bohužel rozumné stejně tak, jako podpora strany přátel a milovníků Miloše Zemana. 

Registrací firmy se zapisujete do dalšího firemního katalogu (kolikátého už?) a pak si nastavujte obory a lokality, ze kterých vám budou za drobný poplatek chodit poptávky.

Portál není příliš známý a používaný, takže cena odpovídá množství poptávek z vašeho oboru, který vám za rok přijde. Zde mohu potvrdit jistou praktickou zkušenost jedné registrované firmy, která za rok obdržela tři poptávky a bohužel nejenže nebyly realizovatelné, ale byly spíše úsměvné. Je to však dané výběrem oboru a množstvím lokalit, které se dají na webu krásně načítat z interaktivní mapky. 

Zadání poptávky nic nekomplikuje, je snadné a pochopitelné. Získat kontakt na poptávajícího lze získat i jednorázově efektivněji a bez registrace prostřednictvím SMS platby (50,- Kč /kontakt). Pro zobrazení poptávek z vašeho oboru není filtr příliš inteligentní a možná to je záměr. Nechápu co se pan Ing. na vysoké škole učil. Podrobnější filtr by nebyl od věci, ale to by chtělo se víc orientovat v SQL samotném nebo potřebách vlastních platících zákazníků. Smůla, proklientský přístup nashledanou. 

Poptávám: Dobrý den, potřeboval bych udělat na půdě podlahy + boční stěny + střešní okna. Děkuji za nabídku.

Protože se lze setkat i s poptávkami, které jsou vloženy mimo svůj obor, například zateplení fasády mezi klempířskými pracem, tak je evidentní, že ruční kontrola je spíše povrchní a zaměřená jiným směrem. Pro firmy hledající obchodní příležitosti je tento web ztrátou času, neboť přes množství much není vidět hovno. 

Veřejné zakázky jsou další možností, jak uplatnit své podnikatelské vlohy. Poptavky24 svým registrovaným zákazníkům tuto možnost nabízeli jen do roku 2012, smůla. Dnes je to mrtvá zóna, nevím proč ji z nabídky Martin, "inženýr" Fišr neodstraní. Je to snad lenost, nebo úmysl? 

Závěrem

Evidentně to nikam neroste, nespěje a neleze. 

{jacomment on}