Sidebar

27
, dub

BLOGEE
Typography

13.07.2009 si jistý pan Ing.Josef Zelinka zaregistroval doménu trhpoptavek.cz, aby na ní zprovoznil nový B2B portál pro registraci firem do katalogu a pro poptávky skrze obory. Web běží již šestým rokem, uvádí více než 50.000 registrací a tvrdí, že: "Dinosauři již vymírají."

Je potřeba jej hned toho pana Zelinku na začátku "popravit", protože dinosauři milý Pepíku již dávno vymřeli. Brzy, jazyk, nazývati...konkurenci dinosaury je od střevlíka odvážné. Pepa pak provozuje paralelní weby KatalogRemesel.cz a CentrumRemesel.cz s prachmizernou návštěvností a ještě mizernejším smyslem.

Pan Ing. Zelinka z Kyjova, nabízí firmám několik úrovní registrací. Od registrace zdarma bez přístupu ku kontaktům až po registraci "Royal" na 36 měsíců za 7000,- Kč bez DPH, kterou lze navíc zatraktivnit tzv. promokódem, který umožní přístup ke kontaktům ve všech kategoriích.

Bez promokódu si můžete jako firma dychtící zakázek plynoucí z kontaktů od hladových poptávajících registrovat max. 20 kategorií. 

 Všechny zadané poptávky jsou kontrolovány administrátorem, stejně tak i přiřazení jednotlivé poptávky k nejbližšímu oboru nebo kategorii. Následně je rozeslán registrovaným dodavatelům s předplaceným tarifem kontakt na poptávajícího včetně požadavku poptávky, zvoleného oboru, regionu a výši předpokládané částky poptávky. Poptávající poté získává nabídky od konkrétních dodavatelů. Registrovaným dodavatelům bez předplaceného tarifu je zobrazena pouze nabídka poptávajícího bez jeho kontaktu.

Web nabízí i možnost spolupráce majitelům webových stránek v podobě affiliate s provizí 20,- Kč za poptávku. Při splnění tří podmínek je pak provize vyplacena.

  1. Musí být správně formálně zadána (smysluplná poptávka zboží nebo služeb, platný email, platné telefonní číslo)
  2. Ze strany zákazníka musí být poptávka ukončena (link na ukončení mu přichází emailem po zadání poptávky) a vyplněn realizátor poptávky
  3. Poptávka může být ověřena ze strany TrhPoptávek.cz u realizátora, zda se jedná o reálnou poptávku

Oproti konkuremci však trhpoptavek.cz nemá v ničem náskok. Stejné platební metody, stejné podmínky, nic revolučního, co by stálo za pochvalu. Defacto zkopírovaný nápad něčeho jiného, žádná vlastní myšlenka. Takže bych web zařadil spíše mezi blechy okusující nohy oněch zmíněných dinosaurů. Nicméně, alespoň někdo se pokouší poradit firmičkám usilujícím o zakázku, co mají udělat, aby něčeho dosáhli, protože co se dnes děje je katastrofální. 

Zadáte poptávku a ta hromada retardovaných registrovaných blbů vás začne otravovat, třeba i v deset večer bezduchými telefonáty a dotazy, které vám musí napovědět, že tamti nemají s dotyčným poptávaným oborem pranic společného, nebo v horším případě mají, ale jsou úplní začátečníci, kteří nedokáží používat selský rozum. 

Závěrem

Co mělo býti řečeno, bylo. Nevýznamná konkurence bez nápadu a s jednoduchým cílem, dupat na paty. Zřazuji mezi ostatní a netvrdím však mezi, že mezi balast. Aby byl balastem, musel by být hroznější než je. Je prostě obyčejný, běžný, nevýrazný.

{jacomment on}