Sidebar

25
po, čen

BLOGEE
Typography

Protipožární dveře jsou jen papír, který má prokázat, že si výrobce někdy v minulosti nechal něco někde vyzkoušet. Žádné dveře, které jsou v česku namontované nejsou protipožární.

Jak dnes uvedl deník idnes.:

Ohnivzdorné dveře vydrží vystavení žáru výrazně kratší dobu, než je zákonem stanovených třicet minut, vyplývá z testů České obchodní inspekce. Úřad se třemi tuzemskými výrobci: Ador, Masonite a Gerbrich již vede správní řízení. Alarmující je, že testované dveře během schvalovacího procesu před uvedením na trh splnily všechny normy.
 
Troje ze čtveřice testovaných protipožárních dveří prohořely za výrazně kratší dobu, než je zákonem stanovených 30 minut a výrobci mají teď co vysvětlovat. MNožná budou vysvětlovat vlastním skladníkům, kam nacopat všechny ty vrácené dveře od zákazníků, kterým deklarovali a tedy uvedli v omyl, že jsou protipožární. Oni totiž brzo zjistí, že při požáru je pojišťovna bude na pojistném plnění krátit.
 
Inspektory na závadné dveře navedli přímo hasiči, kteří měli výrobce delší dobu v podezření. „Výsledek všechny přítomné zaskočil. Potvrdilo se podezření hasičů i oprávněnost jejich podání,“ uvedla Česká obchodní inspekce v tiskové zprávě.
 
Problém může být v tom, že současné zákony umožňují výrobcům, aby si nechali schválit pro prodej kvalitní výrobek. A pak vyráběli a dodávali na stavby produkt v odlišné a levnější variantě. Tak proč by to nedělali? Co zákon nezakazuje, přeci povoluje. 
 
Je však třeba zmínit, že nejen že to je pořádný průšvih, ale že se to brzo bude týkat i výrobců protipožárních vrat a to nejen garážových, ale průmyslových, kde jsou daleko přísnější podmínky. Kdo vyrábí protipožární garážová vrata?
 
Stát výrobcům přikázal, aby vadné dveře stáhli z trhu. Jenže nikdo neví, kolika dveří se problém ve skutečnosti týká. Takže se podívejte do účtenek, faktur...a informujte uvedené výrobce, pokud mezi nimi jsou, aby si dveře odvezla a vrátila vám investované finanční prostředky. 
 
Komu to nyní pomůže? Konkurenci, samozřejmě, ta nebude stíhat vyrábět, ceny vyskočí o 30% výše, hříšníci skrachují, či se po česku jen přejmenují a jede se dál. 
 
Celý článek: http://goo.gl/PqVIlV
 
{jacomment on}