Sidebar

25
po, čen

BLOGEE
Typography

Když potká sob soba, mají radost oba, když se potkají tři sobi, tak se něco musí stát. V předchozí recenzi jsem se těšil na něco nového, na ponaučení se z vlastní hlouposti, vlastních chyb pana Ing. Martina Fišara, provozovatele portálu poptavky24.cz.

Jenže místo toho máme ještě hloupější název a zkopírovaný obsah do puntíku. Takže poptávající má další jistotu, tedy jistotu, že jeho potávka bude někde dvakrát.

Provozovatel portálu poptavka24.cz uploadoval své myšlenky do poptavkomat.cz s několika pravděpodobnými cíly.

Jedním z cílů může být prodej toho co bylo nějakému nemastnému neslanému fanouškovi, který nezná hodnotu bleších cirkusů podobných webů, které si jen šlapou vzájemně na paty díky absenci myšlenek. 

Dalším cílem může být katastrofální nedostatek práce, tlak vlastní nudy. Jenže rozplyznout se mezi dva projekty? Proč? Beztak je výsledek stejný, nuda na obou frontách. 

Pan Ing. nebyl schopen ani pochopit jednu jistou zákonitost. Ruku v ruce s novým pojmem, vhodným jako klíčové slovo pro vyhledávače a marketing s tím spojený musí jít registrace ochranné známky na tento název. Pokud tak neučiní provozovatel, učiní tak kdokoli jiný a poptávkomat bude buď jediný a to v jiných rukou, nebo jich bude stejně přehršel moc a moc jako slevomatů, tedy webů zaměřených na "slevy". Jenže všichni rozumní lidé ví, že slevy neexistují. Existuje pouze jen marketing. 

Dostane se pak do situace, kdy se bude přít jako já o vlastní myšlenku s někým kdo přišel o tři roky později. Registrace ochranné známky "poptávkomat" pro Českou republiku jej finančně rozhodně nezrujnuje, neboť správní poplatek je 5000,- Kč za tři třídy. Vyplnit formulář pro registraci ochranné známky je snažší, než vyplnit formulář pro poptávku na tomto webu. 

Poptavkomat.cz je jen další blechou v srsti dinosaurů a pokud si někdo myslí, že dinosauři vyšli z módy, či nebyli mrštní, tak se šeredně pletou. Jediná šance, jak jim znepříjemnit život, je přijít s radikální myšlenkou a to je to know-how které rozhoduje o tom, co z "poptávkomatů" zbude za dva tři roky. 

Závěrem

Na druhou stranu se to mže řešit jako prahobyčejná živnost, nemusí pršet, stačí když kape a jako drobný přivýdělek to může být zajímavá oblast pro zajištění vašich důchodů. Jen je třeba se tomu věnovat trošku více než na recenzované službě a to jak poptavka24.cz, tak poptavkomat.cz pana inženýra. 

{jacomment on}