Sidebar

27
, dub

BLOGEE
Typography

Spoustu zoufalců nejen v ČR si prostě musí prožít své období hledání opačného pohlaví vzdálené přímo úměrně zoufalství si někoho najít ve svém okolí.

Internetové seznamky, nebo spíše ruské eshopy prodávající naději v podobě vnadných krasavic praskají ve švech. Když už se zoufalec dostane do stádia, kdy mu tečou sliny a neřeší zavirovaný počítač díky návštěvě těchto webů tak se může rychle a snadno stát dalším z řady blbů, kteří posílají do Ruska stovky a tisíce eur, dolarů a jiných měn, jen aby se dočkali....emailová schránka se jim plní podobným typem zpráv, které inteligentnímu člověku, který nemyslí ptákem jen vyloudí úsměv na tváři. 

"Chci se dívat do očí s realitou! Můj anděl, mám tě moc ráda. Ty jsimůj jediný člověk! Udělám všechno, co se na naše setkání místě! Dnes jsem začal papírování, aby se dospělo k vám. Zaplatil jsem všechny peníze, které jsem měl. Podepsal jsem smlouvu s cestovní kanceláří! Vzal jsem první krok na naše setkání, a to je nejdůležitější! Podepsal jsem smlouvu odložit platby - 5 dní! Jsem připraven bojovat za naši šťastnou budoucnost s vámi! Můj anděl, nyní hlavní věc, že ​​naše schůzka konala, chci být ve vašich rukou! Půjdu všechny přátele a příbuzné! Udělám vše, co bude v mých silách, aby zaplatil zbývající množství cestovní kanceláře! Vždycky jsem považoval sám nezávislá žena! A ona slouží k řešení všech problémů! Chci být s vámi po všechny dny. Mezi námi teď kilometrů, ale společně dokážeme překonat vzdálenost, která nás odděluje! Bez jakékoliv bariéra nebude námi, a naši lásku zastavit! Nemůžu jít bez tebe !! Kéž bych mohl být vždy vedle vás, že vás vidím vždycky. Nechci tě ztratit. Moc bych si přál, aby si nyní se blíží. Čekám na Vašeho dopisu."

Z e-mailu je patrná snaha navodit v druhé straně vlastní a cílenou aktivitu. Žádné zbytečnosti, personálie, jen popis virtuálních činností, příprava na druhý krok. V oběti navodit stav "Urgence - napětí - já něco dělám"

"Můj anděl, dnes Nespal jsem celou noc přemýšlení o vás a o našem setkání. Nemohu již nachází ve vzdálenosti od vás! Chci tě, naše setkání se uskutečnilo ve velmi blízké budoucnosti! Chci být ve vašich rukou! Jak rád bych se přitulit se k vám a políbil. Můj anděl, doufám,že budete rádi číst můj dopis. Rozhodl jsem se vzít krok směrem k našemu společnému štěstí. Dnes jsem šel do cestovní kanceláře najít veškeré informace o cestě pro vás. Dostal jsem kompletní informace o cestě pro vás. Bylo mi řečeno, že budete potřebovat pas. Okamžitě jsem napsal prohlášení pro registraci pasu. Bylo mi řečeno, že na cestu do tebe služeb - víza. Budu muset podstoupit lékařské vyšetření. Také cestovní kancelář se mě připravit na pohovor na ambasádě, zaplatit daňových povinností, provádět všechny dokumenty. Aby bylo pro ně to všechno pro mě, musím podepsat smlouvu s nimi. V souladu se smlouvou, které mi nabízejí své služby. Patří mezi ně: víza, zakoupení vstupenek pro mě životní pojištění je povinný postup pro získání víza bez problémů. Já ne, viď je třeba se starat dokumentů a jízdenek. Všechno je pro mě udělat prohlídku. Myslím, že to je nejlepší volba, to nezpůsobí žádné problémy, je to velmi pohodlné. To vše bude stát přibližně - 870 euro, jen musím zaplatit peníze. Byl jsem s ním - 250 euro. cestovní kancelář manažer mi řekl, že mohu uzavřít smlouvu platbě na splátky. Podepsal jsem smlouvu splátky po dobu 5 dnů. Teď musím zaplatit cestovní kanceláři 620 euro - 5 dní. Vzal jsem tento krok. Bez data, nemáme žádnou budoucnost! Pokud náš vztah s vámi není přesunout na další úroveň, nemůžeme čekat na vývoj naší společné budoucnosti! Bez data, nemůžeme poznat se navzájem! Koneckonců, milujeme se navzájem. A měli bychom být šťastní! Přestat plýtvat naše drahé dny v shuffle. Měli bychom být spolu. Jsem připraven na všechny obtíže, jen aby se s vámi! Miluji tě! Čekám na Vašeho dopisu."

Informování oběti o vysokých nákladech, o tom kolik věcí musím udělat, co všechno to obnáší, kolik musím investovat. Nic osobního, vyznání lásky, prndání o "nevztahu", úrovni.

Jsem teď velmi špatné. Mám slzy v očích. Je mi líto, ale byly všechny mé snahy - marně! Cítím se zdevastovaný. Sotva jsem zadržet své emoce. Opravdu jsem nevěděl, že moje cesta bude stát tak draho. Prošel jsem všechny přátelé, příbuzní, nikdo by mi pomohl. Byl jsem v bance, chtěl získat úvěr, ale já jsem byl odmítán v bance. Odpusťte mi anděla, nemohu podívejte se na vás! Na tomto místě bych opravdu nemám koho požádat o pomoc. Začal jsem papírování, myslel jsem si, že bych mohl letět na vás! Ale nemám peníze na zaplacení všech nákladů spojených s cestou! Ale opravdu jen kvůli penězům jsme nyní nebude schopen splnit? Pokud bychom opravdu rád sebe, budeme překonat všechny! Budeme překonat vzdálenost, která nás odděluje a dejte nám spolu! Zítra půjdu do cestovní kanceláře a rozpustit - smlouvu. Udělal jsem vše, co bylo v mých silách, ale mé úsilí nebylo dost, aby ve svých rukou. Mé srdce je zlomené. Miluji tě! Chci, abys mě podporuje v nejtěžší chvíli. Až nebudete mi, kteří jsou nyní volá o pomoc, ty jsi moje poslední naděje pro naše štěstí s vámi. Ve vašich rukou je naše budoucnost.

Klasický psychologický nátlak na nadržené idioty, zde dochází k nátlaku za pomoci standardních ženských zbraní. Pláč, pomoc, zoufalství, naděje, zlomené srdce....teď jsi na řadě ty. Pošli mi peníze. 


 

Vše začíná tím, že zoufalec obdrží e-mail od ruské, ukrajinské, mongolské, filipínské....slečny. Ten obyčejně obdrží na základě svého úchylného uslintaného prohlížení internetových stránek s erotickou tématikou, pornem či seznamek, kde se bohužel registruje.

E-mail však může dostat, aniž by navštívil jakékoliv takové internetové stránky. Jak jsem uvedl a na ukázce předvedl, tak v prvním dopise mu slečna napíše, že hledá někoho k přátelství, vážné známosti či jiné podobné přání, o své samotě, zklamání v lásce a nepochopení Rusů. Popíše své kladné vlastnosti, zájmy, atraktivitu a mladý věk. Zašle mu fotografie. Požádá o informace o něm a může uvést též svůj smutný životní příběh. V případě, že muž odepíše, probíhá další několikaměsíční komunikace přes e-mail, skype, facebook apod. Dívky komunikují v elektronické poště buď rusky nebo česky za použití překladače. V současnosti je ta komunikace stlačena na denní až hodinové události.

Předfinální fází podvodu je domluvení se na příjezdu slečny z Ruska do ČR na krátkodobou návštěvu či trvale ke svému českému „příteli“.
 

 
Poté následuje rozhodující moment. Krasavice požaduje po zoufalci finanční prostředky. Jednou variantou je požadavek financí nutných k obstarání si víza (cca 500 – 2000 EUR). Druhá varianta je, že vízum si cizinka uhradila z posledních vlastních zdrojů a požaduje finance k jejich předložení celním úředníkům na letišti. Jedná se samozřejmě o fiktivní požadavek finančních prostředků celních orgánů či jiných složek přítomných na ruském mezinárodním letišti. Krasavice svému „zoufalci s velkým ptákem místo mozku“ tvrdí, že tyto prostředky slouží pouze k nahlédnutí a ihned po příjezdu mu je vrátí. Požadavky na finance se v případě jednoho poskytnutí prostředků začnou opakovat. Tato varianta může být obměněna požadavkem na celní poplatek za drahocennost (např. ikonu), kterou veze právě svému „příteli“. Příběh je často  dramatizován faktem, že dívka se již těsně před odletem nachází v prostorách letiště.
 
Vízum, které si cizinka údajně sama vyřídila, bývá primitivní padělek. Toto zasílá e-mailem zoufalci, aby jej přesvědčila o svém blížícím se příjezdu. Pro autentičnost svého příběhu zasílá i kopii svého zahraničního pasu, kdy se však ve skutečnosti jedná o kopii datové stránky ruského občanského průkazu. Po dobu komunikace mu též zasílá další „své“ fotografie.
 

Pokud se nejedná o organizovanou skupinu chlupatých rusáků, jedná se s velkou pravděpodobností o skamerku. Jaký volí skamerka postup? 
 

Zaháčkování oběti (Approaching the victim)

Skamerka umísťuje na webu své atraktivní fotografie do co možná největšího počtu seznamek. Pokud je skamerka sama atraktivní, mohou to být její vlastní fotografie, jinak samozřejmě bezostyšně použije cizí.

Opečovávání oběti (Grooming the victim)

Poté co dostane dopisy od osamocených, seznámení chtivých, mužů z celého světa, skamerka všem odpovídá, a proces skamování může začít.

Vzhledem k tomu, že fota jsou opravdu velkolepá, dostává stovky dopisů, a logicky nemůže odpovídat individuálně. Typickým znakem skamu jsou tedy standardizované, předem sepsané dopisy, (viz.výše) kterými skamerka koresponduje se všemi svými obětmi. Jako důsledek standardizace, skamerka ignoruje specifické, konkrétní otázky, které jí dopisovatel klade, odpovídá nekonzistentně, mnohdy píše o té samé věci dvakrát. Splete-li se skamerka, více či méně obratně se z toho vylže. 

Ve svých dopisech se skamerka vyjadřuje velmi květnatě a svůdně. Oblíbené jsou popisy, jak si vás dva představuje v krásném, útulném domečku s praskajícími poleny v krbu (cracking logs in fireplace). Někdy skamerka připojuje romantické básně vlastní výroby. Téměř všechny skamerky jsou domácí typy a milují vyšívání (embroidering). Skamerka o vás píše velmi lichotivě. Partner musí totiž nabýt dojmu, že k němu cítí něco speciálního. Mnohdy píše, že je to poprvé, co se tímhle způsobem seznamuje s mužem. Samozřejmě se s vámi v dopisech nejenže nehádá (jako český ženský), ;-) ale maximálně s vámi souzní. 

V závěru vás skamerka tituluje "My love", "My prince", "My sunshine", a dopisy uzavírá sentencemi "Lots of kisses and hugs" a podepisuje se "Your love" nebo "Your future wife". Sdělí vám, že se do vás hluboce zamilovala a denodenně na vás myslí. Život bez vás si už prostě nedovede představit. Fáze 2 končí návrhem osobního setkání. Doba může být i kratší než šest týdnů. V rámci efektivity a maximalizace zisku může skamerka použít fintu následujícího typu - její dovolená se blíží (a další bude mít až za několik let), takže jí musíte rychle poslat prachy na letenku, než bude pozdě.

Žádost o peníze (Asking for money)

Jakmile jste si oba ujasnili, že se do vás hluboce zamilovala (deeply in love), nastává fáze třetí, kdy vás požádá o peníze na vízum případně o úhradu nákladů na cestu za vámi. Žádost podpoří vašemu uchu libě znějícími frázemi typu "I can´t live without you, I can´t breathe without you, seeing you is necessary to me to live." Některé skamerky jako gesto dobré vůle píší, že si cestu hodlají uhradit samy - ovšem i když zcela vybrakují své bankovní konto plus použijí životní úspory veškerých známých a příbuzných, pár set dolarů jim ještě vždycky bude chybět, to je u skamingu obvyklý rys.

Oblíbená je také srdcervoucí historka o tom, jak jí její předchozí americký internetový přítel nechtěl zaplatit peníze na cestu, takže musela zadlužit sebe i své rodiče, a on si to pak, hajzlík, rozmyslel. Toto vše má emotivně navodit atmosféru, že když je ochotna zruinovat sebe i své okolí, aby se za vámi dostala, nebudete přece "takový škrob", abyste jí jednou třetinou nepřispěl, že? Když se budete cukat, velmi pravděpodobně vám napíše, že již vše u cestovní kanceláře objednala, a že by ji cestovka nechala zavřít do vězení (put her in prison), kdyby svým závazkům nedostála. 

Dojení oběti (Milking the victim)

Jste-li natolik hloupý (nezkušený, poblázněný), že peníze zašlete, skamerka několik dnů čeká. Variantně v té době píše svému partnerovi, jak šíleně ho miluje, a obsesivně bájí o vaší nadcházející schůzce a plánech na svatbu. Náhle přichází rána (bad news). Dozvěděla se, že kromě letenky potřebuje také pojištění případně zálohu, kterou chce ambasáda jako důkaz, že má dostatek peněz na zpáteční cestu. Radostná nálada dopisů v předtuše setkání se svým milovaným přechází v hluboký smutek a trauma (desperation and sadness). Poté co zašlete další peníze, přichází s další historkou - např. že byla okradena cestou na letiště, že tatínek dostal infarkt a peníze musely být použity na jeho hospitalizaci, že byla na letišti zatčena, protože měla v kufru cennou ikonu (zlatý prsten, obraz), který vám chtěla jako dar přivézt (a teď potřebuje peníze na právníka) apod. Fantazie skamerek je prostě bezbřehá. Dojení pokračuje, dokud je oběť ochotná platit.

Zadejte si do Googlu heslo "scamming", a uvidíte kolik úspěšných, ženitby chtivých Američanů a Evropanů se nechalo pumpnout o tisíce dolarů, a pak jim zbyly jen oči pro pláč.

{jacomment on}