Sidebar

28
st, čen

Blogosféra
Typography

Celé dva roky trval soudní spor o ochrannou známku GAMEE, kterou jsem si zaregistroval 20.05.2015. Je tomu skoro dva dny, co jsem obdržel písemné vyhotovení rozhodnutí, ve kterém byly zamítnuty všechny námitky protistrany.

 

Úřad průmyslového vlastnictví po podané námitce a stížnosti paní Boženy Řežábové, kterou zastupoval renomovaný advokát PatentCentrum Sedlák & Partners s.r.o., na mou registraci ochranné známky GAMEE dne 6.3.2017 tedy bez dvou měsíců skoro po dvou letech rozhodl tím způsobem, že všechny námitky zamítl. 

Byl to rozhodně zajímavý případ a mně způsobil nemalé starosti. Nemohl jsem v uplynulém období defacto vůbec nic. Protistrana mne dostala do patové situace a zaregistrovala si ochrannou známku pro EU. Byl jsem obviněn ze spekulací a z nedobrého úmyslu parazitovat na jejich obchodním záměru. 

bozena rezabova gamee

Jen si připomeňme co je GAMEEAPP, ze kterého vychází spor a kde paní Božena Řežábová s Cleeviem, Socialbakers a globálními ambicemi poukazovala na neoprávněnost mé registrace. 

Stále sílící proud českých a slovenských her i aplikací na mobilní app story doplnil před několika dny produkt pražské firmy Cleevio s názvem Gamee. Od her všech možných žánrů se Gamee liší nejenom absencí mikrotransakcí či klasických reklam uvnitř aplikace, ale hlavně svým charakterem. Není to hra, nýbrž herní síť s aspekty tradičních sociálních sítí typu Twitter či Facebook, s nimiž je ostatně Gamee na zajímavé úrovni propojená.

Jedná se defacto o tým lidí, kteří kolem mobilní aplikace, která sdružuje několik jednoduchých her propojuje sociální potřeby a potřebu nové formy reklamního prostoru, který není tak otravný a vlezlý. Na základě nějaké představy použili pojem GAMEE, pod něhož celý projekt zahrnuli. 

 

Ze zaslaných námitek protistrany jsem neměl velkou radost, protože samotný obsah a jeho vyznění mne obviňovalo z podvodu, bez znalosti souvislostí, historie a bylo motivováno snahou mne poškodit. Bohužel mi týden trvalo, než jsem se dal dohromady a začal psát obhajobu. Zde jen namítám, že presumpce neviny v tomto případě byla ta věc, která mne zaskočila. Já musel dokazovat pravdu na základě křivého obvinění. 

S ohledem na shora uvedené Úřad neshledal opodstatněnost námitek podaných dle ustanovení § 7 odst. 1 písm. k) zákona č. 441/2003 Sb., neboť na základě předložených dokladů nebylo namítajícím prokázáno, že přihláška nebyla podána v dobré víře a že namítající byl v důsledku této přihlášky dotčen na svých právech.

Božena Řežábová ani nemusí být špatná ženská, to si nemyslím. Spíš byla zklamána z toho, že něco zanedbala, že něco zapoměla a že paralelně s ní byl někdo o pár dní rychlejší. Agresivitu vždy připisuji neumělému přístupu advokátů, ale ano jsou za to placeni.

Dnes je třetí den, kdy běží odvolací třicetidenní lhůta. Otázka do placu, zda-li ji využijí a co dále způsobí. Způsobí jen další odklad mé nejistoty a stavu, kdy opět přijdu o dalšího investora. 

Proč si CLEEVIO nezaregistrovalo doménu gamee.com, gamee.cz, gamee.cokoli? Proč si nezaregistrovalo světovou, evropskou nebo českou ochrannou známku? Zdůvodnění, že se věnovali programování a nikoli věcí kolem jsou úsměvné. Věnovali se placení PR článků po všemožných čertech místo obyčejnému a základnímu příkladovému přístupu budování značky. 

Nyní jsme kde? Nyní jsme v prdeli soudruhu. Tedy ve stavu patové situace, kdy budeme nuceni jedna ze stran ustoupit ze svých snů a záměrů, nebo vytvořit kompromisní řešení. Jak jsem uvedl na FCB stránkách projektu: "Sedící vůl má čas. Krávy stojí opodál. A co na to Socialbakers? Co na to Míra Dušín?


 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio