Sidebar

17
st, říj

„Nechci do ústavu, já vám na to…“, začíná jedna lehce punkersky laděná písnička Tří sester. Jo, podepisuji, asi tak nějak.

„Hledáš lásku a vztah na celý život? Na seznamce se každý rok seznámí desetitisíce mužů a žen z celé ČR. Podle statistiky se každý 3. člověk v České republice seznámí přes seznamku. Je to běžný trend v současné hektické době."

Bylo nebylo… Pohádky jsou tu s námi již odpradávna a jejich vyprávění či čtení předškolním dětem se stalo tradicí, bez níž si toto období dětství snad už ani nedovedeme představit. Je však tato tradice stále stejná? 

Cvičení v posilovně, kterému jsem se intenzívně věnoval, výrazně ovlivnilo můj sportovní i mimo sportovní život. Za dobu více než pěti let jsem se setkal s mnoha tréninkovými systémy a metodami posilovacího cvičení, dle kterých jsem osobně trénoval. 

Žijeme v čase, kdy se díky neuvěřitelnému rozvoji internetu, masmédií a sociálních sítí možnosti přenosu informací dostaly na nepoznanou úroveň. V průběhu několika okamžiků se dozvíme o událostech, které se dějí třeba na opačném konci planety.

Předchozí díl historického ohlédnutí za médii pro ukládání dat nám představil děrné štítky. Dnes se podíváme na další stupeň ve vývoji - děrné pásky.

Získat finanční prostředky pro sen, projekt, záměr či cokoli dalšího a říkejme tomu nyní projekt, lze mnohými způsoby. Od prostého dědění, výdělku, přes podvod, krádež, půjčku, dar, až po investici. Mezi moderní investiční instrumenty můžeme zařadit i crowdfunding. 

Po děrných štítcích a páscích přichází na řadu záznam dat na elektronky a následně magnetická jádra. Magnetická jádra byly malé koblížky ferritového materiálu protkané drátky.

V obrovském kancelářském šanonu odpočívá 190 ručně psaných a přečtených pohádek. Autor pohádek je nesbíral, nekradl, neopisoval a především nevytvářel pro potřebu vydavatelů, nakladatelů, ale pro potřebu předat svým vlastním dětem část sebe, trošku smyslu pro humor do života a nadhled nad některými životními událostmi.

Spoustu zoufalců nejen v ČR si prostě musí prožít své období hledání opačného pohlaví vzdálené přímo úměrně zoufalství si někoho najít ve svém okolí.

Poslední díl ze seriálu paměťových médií uvedu trošičku nezvykle. Podíváme se do tlusté knihy co mi leží na nočním stolku. Není to Bible ani občanský zákoník. Abych pochopil souvislosti všedních dnů, tak mám v pohotovosti Kompendium Murphyho zákonů. Nic tak nepopíše práci s disketami, jako právě ony.

Dostal jsem tiskovou zprávu pana Zilvara z chudobince jménem Úsvit, kde se rozčiluje nad tunelem v OKD. Víte jak se honí falešné politické body? 

Další články...

Joomla SEF URLs by Artio