Sidebar

23
po, říj

Nemá smysl popisovat kauzu Alza vs.Heureka, každý evidentně vidí, že Heureka v nových rukou nikdy nemůže být nezávislá, už kvůli neskutečnému množství dat, které zpracovává a které využívá v konkurenčním boji výhradně sama pro sebe.

Jsem majitelem domény smartscooter.cz a idkyž ji zatím nemám potřebu používat, plánoval jsem její registrací úplně jiný projekt, než se vyrojili v zahraničí. Nicméně se doména dostává do pozornosti.

Tibetská zpívající mísa je druh obráceného zvonu, ze kterého vyloudíme zvuk buď úderem nebo třením jeho hrany dřevěnou, kůží potaženou paličkou. Na crowfundingovém serveru startovac.cz se někdo pokouší získat více než čtvrt milionu korun na nákup. No nepřispěli byste? 

Víte třeba, kolik měří nejdelší a nejmenší penis? Kolik semene vyprodukuje jediný muž za celý život? Znáte jméno slavného muže, jehož přirození je uloženo v petrohradském muzeu? Ne? Pak si buďte jistí, že některá fakta vás určitě ohromí…

Po sametové revoluci, kdy se otevřely hranice, a nastal velký podnikatelský boom; začalo mnoho lidí podnikat a zároveň se město stalo útočištěm mnoha vietnamských komunit, které se zde začaly zabydlovat. Dnes tvoří Vietnamci velmi významnou, početnou skupinu obyvatel jak našeho města, tak celého regionu.

Internet otevírá mnoho nových možností komunikace a tento způsob komunikace se velmi rychle rozvíjí a stává se populární především mezi mladými lidmi, zvláště adolescenty. Důvodem může být mimojiné to, že umožňuje vytvářet si on-line identitu odlišnou od reálné a tak koresponduje s potřebou nejen adolescentů experimentovat se svou identitou a hledat sama sebe.

Téma tohoto článku úzce souvisí se starou římskou zásadou “superficies solo cedit”, doslova přeloženo “povrch ustupuje půdě”, která vyjadřuje princip: co je pevně spojeno s půdou, patří vlastníkovi půdy. S touto zásadou se v českém právním řádu rozloučil tzv. “střední” občanský zákoník (zákon č.141/1950 Sb.) a opačný princip, tedy “superficies solo non cedit”, se uplatňuje v českém právním řádu dodnes.

Co se stane, když...necháte v lese, jen tak, pro radost králíkům a skryté kameře peněženku? Nic. Ale když tam necháte takový míč, tak i zcela běžně klidný beran se nasere a dá mu to sežrat. Bohužel ne kameramanovi.

Už jste to někdy zažili? Horskou dráhu a všechny ry výkruty, pády, tu rychlost to zvracení, ten děs v očích, smrt na jazyku, endorfiny v každém chlupu, husí kůži i na očních bulvách? Nej....zkuste si virtuálně. 

V novém videoklipu Up and Up skupiny Coldplay můžete spatřit spoustu svých představ a snů. Nádherné vyjádření.

Pojistné podvody jsou zajímavým fenoménem a v posledních letech se jedná o velmi diskutované téma. Než se pustíte do přípravy, plánování pojistného podvodu či jen přemýšlíte o přilepšení si na úkor pojišťovny, tak vězte, že detektivové pojišťoven se profilují z bývalých kriminalistů a na rozdíl od Policie ČR disponují poměrně vysokými rozpočty a analytickými nástroji někdy až na úrovni umělé inteligence informačních sytémů  pojišťoven. Myslet si, že jste chytřejší než oni, vás může stát daleko více než ostuda u soudu, ale i pobyt se zamřížovaným výhledem na krajinu. 

Další články...

Podkategorie

Joomla SEF URLs by Artio