Sidebar

27
, dub

Téma tohoto článku úzce souvisí se starou římskou zásadou “superficies solo cedit”, doslova přeloženo “povrch ustupuje půdě”, která vyjadřuje princip: co je pevně spojeno s půdou, patří vlastníkovi půdy. S touto zásadou se v českém právním řádu rozloučil tzv. “střední” občanský zákoník (zákon č.141/1950 Sb.) a opačný princip, tedy “superficies solo non cedit”, se uplatňuje v českém právním řádu dodnes.

Co se stane, když...necháte v lese, jen tak, pro radost králíkům a skryté kameře peněženku? Nic. Ale když tam necháte takový míč, tak i zcela běžně klidný beran se nasere a dá mu to sežrat. Bohužel ne kameramanovi.

Už jste to někdy zažili? Horskou dráhu a všechny ry výkruty, pády, tu rychlost to zvracení, ten děs v očích, smrt na jazyku, endorfiny v každém chlupu, husí kůži i na očních bulvách? Nej....zkuste si virtuálně. 

V novém videoklipu Up and Up skupiny Coldplay můžete spatřit spoustu svých představ a snů. Nádherné vyjádření.

Pojistné podvody jsou zajímavým fenoménem a v posledních letech se jedná o velmi diskutované téma. Než se pustíte do přípravy, plánování pojistného podvodu či jen přemýšlíte o přilepšení si na úkor pojišťovny, tak vězte, že detektivové pojišťoven se profilují z bývalých kriminalistů a na rozdíl od Policie ČR disponují poměrně vysokými rozpočty a analytickými nástroji někdy až na úrovni umělé inteligence informačních sytémů  pojišťoven. Myslet si, že jste chytřejší než oni, vás může stát daleko více než ostuda u soudu, ale i pobyt se zamřížovaným výhledem na krajinu. 

Kriminalistická audioexpertiza neboli fonoskopie dovoluje zkoumat nejrůznější zvukové záznamy obsahující ruchy a hlasové projevy lidí. Z nahrávky dovede cvičené ucho kriminalistického technika vyčíst až překvapivě mnoho informací.

Doprava je důležitou součástí života současné společnosti. Umožňuje překonat prostor a tím propojit různá místa, distribuuje zboží i služby na různě velké vzdálenosti, rozšiřuje možnosti přístupu k zaměstnání, vzdělání, volnočasovým aktivitám. Díky těmto základním funkcím se doprava osob, zboží a služeb podílí přímo či nepřímo a různou měrou na hospodářství v podstatě každého státu. 

Vědeckým oborem, zabývajícím se zkoumáním pachu a zajišťováním pachových stop, je kriminalistická odorologie. Pro fyziky může být nauka o pachu v lecčem novinkou, byť je spojena s odparem, sublimací, difuzí atp., proto je v následujících řádcích zpracována o něco podrobněji.

Masážní přístroj OptiMaskPro slibuje mimo jiné zlepšení zraku a zmírnění bolesti hlavy, je tudíž lákavou nabídkou zvláště pro ty, kteří trpí zmíněnými zdravotními obtížemi. Brzy se však ukáže, že se slibované účinky nedostaví, spíše se objeví nové potíže. A získat zpět peníze je téměř nemožné.

Pakliže jsem se rozhodl napsat článek popisující, podle mého názoru, nejzvrácenější část dějin socialistického hnutí, bylo to především z toho důvodu, že mě již delší dobu svým způsobem fascinovala osobnost jednoho z největších diktátorů v dějinách lidstva. 

Posloucháte nebo vnímáte někdy reklamy v televizi? Zejména zájména v průběhu vysílání genderových filmů, nebo slaďáků pro ženy, jsou reklamy plné vagín. "Nerozumím své vagíně...", to je scénka jedné z nich. No nicméně následující řádky vám ukážou, že jedna žena automticky neznamená jedna vagína. 

Podíváme-li se pozorně na vnitřní strany svých prstů, dlaní a chodidel, zjistíme, že je jejich povrch odlišný od povrchu jiných částí těla - je pokryt vyvýšenými čarami, liniemi, které tvoří složité obrazce.

Další články...

Podkategorie

Joomla SEF URLs by Artio