Sidebar

22
po, led

V poslední době se při pohledu na strukturu venkovských zahrad čím dál víc prosazuje okrasná zahrada na úkor užitkové zahrady, jejíž původní funkcí bylo hlavně samozásobitelství čerstvými plodinami pro vlastní kuchyni. Protože jsem zahrádkářem tělem i duší už od svých nácti let, kdy jsem převzal odpovědnost za "krajinotvorbu" našeho pozemku, tak si dovolím pár postřehů. 

Masáž jako taková se již v dávných dobách těšila zájmu široké veřejnosti a od poloviny 20. století její obliba ještě stoupá. Není to jen kvůli větší informovanosti okolí a její snazší dostupnosti, ale v první řadě sedavým způsobem života a nedostatkem aktivního pohybu. Proto dochází u stále větší části populace k funkčním poruchám pohybového aparátu a masáž je jednou z účinných metod využívaná k mírnění jejich příznaků.

Až bude Evropský patentový úřad (EPA) 9. června v Lisabonu udělovat Evropskou cenu pro vynálezce 2016, bude se z 15 finalistů oceňovat i výherce ceny publika. 

„Slibuji na svou čest a svědomí, že budu ctít právo a etiku povolání advokáta a chránit lidská práva. Slibuji, že budu dodržovat povinnost mlčenlivosti a dbát důstojnosti advokátního stavu.“

V článku se budeme věnovat literárněvědnému rozboru divadelních her, které spadají do repertoáru Divadla Járy Cimrmana. Autorství těchto děl je připisováno, stejně jako zbytek her divadla, českému imaginárnímu géniovi Járovi Cimrmanovi, autory jsou však všestranné osobnosti Ladislav Smoljak a Zdeněk Svěrák. 

Cílem článku je obeznámení veřejnosti s problematikou šikany a především seznámit čtenáře s termínem mobbing, a pojednat tak i o jeho příčinách, průběhu a následcích, ale hlavně ukázat možnosti, jak se proti němu bránit.

Doménová jména plní čím dál tím důležitější roli nejen v prostředí internetu, ale i mimo něj. Využívají je jednotlivci i společnosti, pro které je doménové jméno odpovídající jejich názvu nutností. Zde však často vzniká problém, protože doménové jméno musí být bezpodmínečně unikátní, a to nejen v rámci jedné jurisdikce, ale také v rámci celé sítě Internet. 

Představte si, že narazíte na 45-letého Ing. blba s x letou prací ve stavebnictví, který působí jako hlavní stavbyvedoucí v nevýznamné uherskobrodské stavební firmě, který je skoro ochoten vám dát výpověď jen kvůli tomu, že jeho bývalá manželka prodává baráčky ze skořepinových tvárnic a vnitřním zateplením a on je velkým zastáncem betonu a vnitřního zateplení. 

Chcete mít okapy a střešní svody na vašem domě jak od "prasat" ? Podvolte se jediné firmě v ČR, která se tím zabývá. Sídlí v obci Břasy a využívá každé příležitosti včetně spamingu emailových schránek, jak o sobě dát vědět.

V roce 1932 vyšel jeden nejznámějších románů anglického antiutopického spisovatele Aldouse Huxleyho. Román, ve kterém je technologie na takové úrovni, že lidé předělávají k obrazu svému nejen přírodu, ale i člověka, je považován za první „klonovací“ román, který vznikl. Londýn v roce 2540 je místo, kde došlo k velkým pokrokům v reprodukční medicíně a lidé vyměňují své city a emoce za svou spokojenost. V knize nalezneme jak pojem eugenika, tedy vylepšování genetického fondu člověka, tak pojem klonování. 

Jak dispozičně upravit byt určený do nájmu, aby byl tzv. uživatelsky přívětivý a byla větší pravděpodobnost obsazení a spokojenosti stran? Je zisk a maximální obsazenost to pravé? Co je pravděpodobnější?  

S ohledem na úspěch článku “Skončení pracovního poměru….” jsem pro Vás připravil rozšířené vydání této problematiky. V současnosti jsou pracovněprávní vztahy dost často zneužívány jako zástěrka ekonomické krize, která ve skutečnosti neexistuje. Mnozí zaměstnavatelé mají mnoho nástrojů, jak se svých zaměstnanců zbavit, nemluvě o vydírání, šikaně, drahých právnících, finančních nástrojů apod. Stran vložených obrázků. Jedná se o nápad závěsné skřínky v podobě lehkých, dřevěných a vzdušných šatů.

Další články...

Podkategorie

Joomla SEF URLs by Artio