Sidebar

27
, dub

Homeopatické prostředky se těší zvláštnímu postavení na zdravotním trhu: Jsou jedinou kategorií šarlatánských přípravků, které se legálně prodávají jako léčiva. Tato situace vznikla následkem dvou okolností. 

Tentokrát se hodlám zabývat v současnosti velmi diskutovaným tématem trestu domácího vězení jako alternativy k trestu odnětí svobody. V současné době totiž po mnohých peripetiích prošel sněmovnou návrh nového trestního zákoníku, který má tento institut zavést do praxe české trestní justice. Jako všude na světě, tento trest má i zde své zastánce a odpůrce. 

Postavení alternativní medicíny vedle medicíny vědecké (klasické) je již několik desítek let pro spousty lidí filosofickou otázkou. Posledních pár desítek let je to spíše vědecká medicína, která stoupá stále výš a to především pomocí finančně nákladných technik jako je stavba nových výzkumných ústavů či drahé lékařské přístroje. 

Dva různé projekty, dva různé trhy a dva různí vlastníci, ale velmi podobný mechanismus dvou inovativních projektů, spuštěných v minulém roce, které mají za cíl změnit pohled na kurzové sázení. Oba projekty se také liší svým cílením i rozsahem služeb. Spojuje je však hlavní faktor a tím je poskytování nehazardního sázení.

Zdraví je nejdůležitější hodnotou v životě většiny lidí. Preferujeme zdraví, ale přitom si ho sami ničíme. Až se zdá, že jej považujeme za samozřejmost, ale není tomu tak. Zdraví je dar, kterého si musíme vážit, protože je jen jedno. Tuto skutečnost si často uvědomíme až v okamžiku, kdy je ohroženo.

Čas od času a možná by to měl dělat každý si procházím pracovní portály typu prace.cz, jobs.cz, monster.cz a další, abych zjistil, jestli se v mém bezprostředním okolí nenabízí neodmítnutelná nabídka, která by mi sedla jako hrnec na prdel. No a narazil jsem na....

Marketing je pro mnoho společností na celém světě jednou z nejdůležitějších oblastí jejich činnosti, která rozhoduje o jeijch úspěchu. Proto jsou marketingové nástroje a zejména reklama masivně využívány v nejrůznějších formách. V době, kdy jsou lidé relativně imunní vůči běžné propagaci výrobků a služeb, dochází v mnoha případech k využívání takových marketingových metod, které jsou na hraně nebo až za hranicí přípustnosti z pohledu různých normativních systémů. 

Vědci v České republice, kteří se věnují výzkumu kmenových buněk, se setkávají s manipulativním chováním některých médií, kdy cílem není popsat nestranně a objektivně realitu, ale vytvořit mediální výstup, jež bude přesně zapadat do předem vytvořeného konceptu negativního pohledu na výzkum i klinické studie týkající se jejich oboru. 

Od doby co si vzal iDnes.cz pod svá křídla Agrofert, tak tento plátek plný keců a blbů upadá a upadá. Už to není zpravodajský magazín, ale kopírovač zpráv a kontrolní páka, která maže jiné názory. Demokracie? Na idnes.cz neexistuje.

iDnes.cz dnes na světlo světa přeposlala kachnu. Neřešte, že portál zaměstnává jednoho blba vedle druhého. Nicméně pro pobavení. iDnes uvádí-přeposílá-překládá, že americký výrobce Ideal Conceal chce letos v létě na trh uvést skrytou zbraň v podobě smartphone. Že vytahuje informace z pochybného webu, že si je neověří, to by nebyla redakce iDnes.

Tak jako ve všech oblastech dnešního života, i svět práce zcela ovládl internet. Málokdo už dnes hledá práci pročítáním inzerátů v tištěných novinách nebo sleduje vývěsky ve výlohách či na nástěnkách firem a pracovních úřadů. 

Moderní, racionální, vědecká, pokročilá nebo civilizovaná jsou přívlastky, s kterými často spojujeme společnost, ve které žijeme. Snažíme se tak odlišit od „primitivních“ společností minulosti i současnosti, společností, které „racionalizují“ svůj svět prvky jevícími se západní civilizaci jako zcela iracionální. 

Další články...

Podkategorie

Joomla SEF URLs by Artio