Sidebar

23
po, říj

Nejpozději jednou za čtyři roky se naše země ocitne před volbami a téměř všechny politické strany se předhánějí v ukázkách své vlastní politické kredibility. Ulice a schránky se zaplňují sliby o omezení růstu korupce v zemi, plní se zárukami o odstavení korupčníků z politického života a dalšími různorodými volebními lákadly. 

Nacismus. Jediné slovo vyvolávající v normálním člověku zděšení a nahánějící strach. Čím to je? Na to je lehké nalézt odpovědi, byť jsou tyto závěry hrůzu nahánějící. Stačí se podívat do nepříliš vzdálené minulosti, do našich dějin. Kdy právě toto hnutí způsobilo nesmyslné vraždění a smrt mnoha lidí. 

Rodačka z francouzského přístavního města Calais vystoupila se svým rozhořčeným projevem, ve kterém líčí těžký život ve městě obleženém migranty. Její video koluje s úspěchem internetem a setkává se s velkou podporou.

Článek představuje a popisuje nejzásadnější změny v úpravě smlouvy o dílo, které s sebou přináší rekodifikace soukromého práva. Zaměříme svou pozornost na instituty podstatné z pohledu zhotovitele, tedy nikoli platícícho klienta, investora, zákazníka, stavebníka. Nedílnou součástí práce je také navržení vhodných smluvních ustanovení.

Pokud se řekne houba nebo plíseň, každý z nás si vybaví buď košík plný hříbků a radostné očekávání na chutný pokrm, nebo ve druhém případě plesnivé a zapáchající potraviny. Houby však zasluhují více respektu. Mají fantastické vlastnosti, za určitých podmínek mohou růst do libovolných tvarů a jsou rozložitelné.

Ačkoli se 3D tisk jako technologie využívá bezmála třicet let, do povědomí veřejnosti se dostal až v posledních letech. Do té doby se této doméně věnovali spíše lidé z řad odborné veřejnosti, kteří s touto technologií pracovali. 

Jakkoli se téma Splatnost pohledávky podle občanského zákoníku může jevit na první pohled jasné, úzké a omezené, při bližším obeznámení s ním docházíme k poznání, kolik všemožných otázek s více či méně jednoznačnými odpověďmi se nám v rámci daného tématu a oblastí s ním souvisejících naskýtá. 

Druhá světová válka – asi nejtemnější a nejkrvavější období v dějinách lidstva, které stálo život odhadem 60 milionů lidí, i dnes, po několika desetiletích budí pozornost historiků i obyčejných lidí.

Profesor na University of Louisiana, Nathan McCune rozdělil snahy o  nesmrtelnost na dva tábory. Prvním je jednosměrná nesmrtelnost. 

Názorů na to, jakým způsobem se prezentujeme, a co do svého virtuálního alter-ega vkládáme, se různí. Kupříkladu Bargh tvrdí, že oproti osobní interakci face-to-face se na internetu daří lépe vyjadřovat své pravé Já. 

Nacházíme se v době, kdy se může zdát, že veškeré oblasti lidského konání jsou otevřené diskuzi. Prakticky všechna dříve tabuizovaná témata už si nalezla svůj prostor, který okupuje v nikde nekončící síti komunikačních technologií.

Ploty chrání dům a oddělují nejenom soukromé pozemky vzájemně, ale i soukromé pozemky od veřejného prostoru. Jsou významným estetickým prvkem, jehož pořízení však občas svazují právní předpisy. Kdy je oplocení potřebné, je otázkou konkrétního posouzení záležitosti s přihlédnutím k požadavku dodržení dobrých mravů při výkonu práv.

Další články...

Podkategorie

Joomla SEF URLs by Artio