Sidebar

24
čt, srp

Termín filantrop pochází etymologicky z řeckého filanthropos, což je složenina dvou slov: fil(os) (milující) a anthropos (člověk). Termín filantrop je do češtiny běžně překládán jako lidumil. Filantropie je tedy láska k člověku, lidumilnost.

Touhy lidí jsou nejrůznějšího charakteru, nedají se jasně vymezovat. Lidské sexuální tužby neznají hranic, každý člověk může nalézat požitek v jiné představě. Potěšení se může skrývat v představě agresivní ženy, muže s vagínou, lesby vypadající jako muž nebo transsexuálního gaye.

Domácí násilí – pojem, který je v poslední době stále často skloňován nejen v médiích či u odborné veřejnosti. Jedná se o závažný problém, který se vyskytuje v častější míře, než jsme ochotni a schopni si vůbec připustit. Slovem „domácí“ není vyjádřeno, že se jedná o záležitosti domácnosti, které nejsou nebo by alespoň neměly být navenek propírány, ale naopak se jedná o celospolečenský a nežádoucí jev, který by neměl unikat pozornosti okolí a následně i orgánů, které jsou vybaveny takovými pravomocemi, aby tomuto jednání mohly zdárně čelit a potírat jej. Situace obětí domácího násilí je natolik složitá, že by jejich „volání o pomoc“ nemělo být přehlédnuto, měla by jim být poskytnuta odpovídající pomoc a ochrana a násilná osoba by měla být po zásluze potrestána. 

Nejspíše se nedozvíme nic nového, když budu tvrdit, že Romové pocházejí z Indie,

také víme, že putovali jako kočovný národ po celé Evropě. Proč v Indii nezůstali, jaký

je vlastně jejich původ a kde všude se v Evropě usídlili? Odpověď nalezneme v této

kapitole. Dále se budu zabývat Romy v době války a také po válce a neopomenu ani

romský holocaust. Ve své bakalářské se dále zmíním o současné situaci Romů a jejich

životě. V období druhé světové války byla většina českých Romů vyhlazena, tím je

zapříčiněn fakt, že na našem území je nejpočetnější skupina slovenských Romů, kteří

k nám přišli po druhé světové válce.

Rybářství je s naší zemí velmi silně spjato. I když nebylo jednoduché, než se čeští rybníkáři a rybáři vypracovali k chovu ryb tak, jak ho známe dnes. S českými rybníky a rybami je provázána téměř celá země, avšak nejvíce jsou s rybníky a chovem ryb spojovány jižní  Čechy, především Třeboňská pánev.

Pojem pedofilie poprvé použil vídeňský psychiatr R. Krafft-Ebing v roce 1886. (Weiss, 2002) Dnes má mnoho významů, vč. přenesených. V různých zdrojích, i odborných, můžeme nalézt různé definice, které jsou značně protichůdné. Proto se v této kapitole pokusím o vymezení pojmu pedofilie vč. výskytu v populaci a základního rozdělení.

Jestli vám někdy připadá, že se vám nic nedaří a vytoužený úspěch se ne a ne dostavit, tak se zastavte a zamyslete se – opravdu jste na tom tak špatně? Máte práci, plány, děláte to, co vás baví? 

Společnost Track Group, Inc. (OTCQX: TRCK), globální poskytovatel sledovacích řešení, dnes oznámila, že s agenturou Virginia Department of Corrections podepsala smlouvu na poskytování služeb elektronického monitoringu pro všechny druhy výkonu trestů, nad kterými má agentura dohled. 

DeeRed

DeeRed se může pochlubit největší kapacitou 3D tisku ve své cenové kategorii s tiskovou komorou o objemu 400 x 600 x 800 mm, což představuje nárůst objemu o 50 %. Designéři a výrobci nyní mohou vyrábět hotové objekty v rámci jednoho tisku, aniž by museli sestavovat dohromady několik menších předmětů.

Huawei a Google představují nejnovější luxusní smartphone: seznamte se s mobilním telefonem Nexus 6P. Společnosti Huawei a Google v San Francisku představily Nexus 6P, inovační chytrý telefon, který používá Android 6.0 Marshmallow, nejnovější operační systém Googlu pro mobilní telefony.

Narušení ochrany dat ovlivnilo v posledních měsících přední obchodníky, zaměstnance státní správy a dokonce i známé osobnosti, jejichž osobní účty byly napadeny hackery. Nyní mají uživatelé Android® a iPhone® nový způsob, jak ochránit své důvěrné emaily během zasílání.

Další články...

Podkategorie