Sidebar

21
po, srp

Dnes popisované nástroje vám umožní ovládat váš počítač pomocí jiného počítače. Můžete tedy být od svého počítače vzdáleni stovky kilometrů, či jenom přes zeď a ovládat ho, jako byste u něj seděli. Způsobů využití této vzdálené správy je mnoho. Pojďme se tedy podívat jak na to.

Fádní vzhled Windows, na všech počítačích stejné ikony a kurzory. Chcete se vzhledem vaší plochy a veškerých dalších ikon odlišovat od standardního vzhledu Windows? Pak přesně pro vás je IconPackager.

Pokud používáte počítač velmi často za účelem zábavy v podobě hraní her, či testování programů pod operačním systémem Windows, jistě jste se setkali s občasnou nefunkčností operačního systému. V takovém to případě vám moc možností nezbývá, nejčastějším řešením je reinstalace, ale komu by se do ní chtělo? Norton Ghost je řešením pro reinstalace i obnovy dat.

Výrobce Mozilla.org vydal projekt pod názvem SeaMonkey. Co se pod tímto názvem skrývá, jaké funkce a možnosti projekt obsahuje, to vše se vám pokusí poodhalit tento článek.

Winamp vám asi nemusím představovat. Tento multimediální přehrávač zná snad každý. Jenže málokdo ví, jak velké má vlastně možnosti a jak jich využít. Nebojte se složitostí a přečtěte si, jak všestranný multimediální pomocník Winamp je.

Máte již dost zbytečných informací ze sdělovacích prostředků? Chcete mít vlastní internetové vysílání, ve kterém byste posluchačům konečně mohli sdělit to, co je opravdu zajímá? Ve světě informačních technologií se objevuje nové heslo Podcast. Stane se novým fenoménem? Nebo pouhou vizí?

Bylo nebylo, v jednom okenním království žily emaily. Nežilo se jim špatně, jejich pán byl vcelku klidný, vždy se jich jen na něco zeptal a pak je nechal na hromadě odpočívat. Jednou však nemohl najít ten správný email a to ho rozzuřilo. Řekl si, že by trochu pořádku neuškodilo a tak na ně zavolal Ptáka Bouřliváka.

V dnešním článku si představíme oblíbený český program pro správu a katalogizaci filmů a nosičů. Nejen že vám pomůže stáhnout si z internetu o filmech booklety, komentáře, herecké obsazení a další údaje, ale umožní vám provozovat i vlastní videopůjčovnu.

Je nejznámějším a neocenitelným pomocníkem při práci s videem. Program je šířen pod GPL licencí, tudíž je zdarma a na internetu naleznete krom programu samotného i příslušný zdrojový kód a různé modifikace jako je třeba nandub. Co všechno můžete pomocí této aplikace provádět se dozvíte v tomto článku.

Největší portály se pustily do projektů, jak zcela nebo částečně ovládnout uživatelův počítač. Mezi takové projekty patří Yahoo Go a bezesporu i nedávno představený Google Pack, kterému se nyní budeme podrobněji věnovat.

Připadá vám provozování radiové stanice z vašeho pohledu jako nemožné a nákladné? Tak to možná ani netušíte, jak je to snadné. Dnes může mít vlastní rádio úplně každý a zdarma. Alespoň to internetové.

Položili jste si někdy otázku, proč i programy některých solidních výrobců software obsahují adware? Museli jste někdy v licenční smlouvě adware strpět? Obtěžují vás některé programy reklamou? Jestli ano, přečtěte si dnešní článek.

Další články...

Podkategorie