Sidebar

28
st, čen

Máte již dost zbytečných informací ze sdělovacích prostředků? Chcete mít vlastní internetové vysílání, ve kterém byste posluchačům konečně mohli sdělit to, co je opravdu zajímá? Ve světě informačních technologií se objevuje nové heslo Podcast. Stane se novým fenoménem? Nebo pouhou vizí?

Bylo nebylo, v jednom okenním království žily emaily. Nežilo se jim špatně, jejich pán byl vcelku klidný, vždy se jich jen na něco zeptal a pak je nechal na hromadě odpočívat. Jednou však nemohl najít ten správný email a to ho rozzuřilo. Řekl si, že by trochu pořádku neuškodilo a tak na ně zavolal Ptáka Bouřliváka.

V dnešním článku si představíme oblíbený český program pro správu a katalogizaci filmů a nosičů. Nejen že vám pomůže stáhnout si z internetu o filmech booklety, komentáře, herecké obsazení a další údaje, ale umožní vám provozovat i vlastní videopůjčovnu.

Je nejznámějším a neocenitelným pomocníkem při práci s videem. Program je šířen pod GPL licencí, tudíž je zdarma a na internetu naleznete krom programu samotného i příslušný zdrojový kód a různé modifikace jako je třeba nandub. Co všechno můžete pomocí této aplikace provádět se dozvíte v tomto článku.

Největší portály se pustily do projektů, jak zcela nebo částečně ovládnout uživatelův počítač. Mezi takové projekty patří Yahoo Go a bezesporu i nedávno představený Google Pack, kterému se nyní budeme podrobněji věnovat.

Připadá vám provozování radiové stanice z vašeho pohledu jako nemožné a nákladné? Tak to možná ani netušíte, jak je to snadné. Dnes může mít vlastní rádio úplně každý a zdarma. Alespoň to internetové.

Položili jste si někdy otázku, proč i programy některých solidních výrobců software obsahují adware? Museli jste někdy v licenční smlouvě adware strpět? Obtěžují vás některé programy reklamou? Jestli ano, přečtěte si dnešní článek.

Způsobů jak přidat titulky k filmům je vícero. Jedním z možných způsobů jsou titulky v externím souboru a tím druhým je vložení titulků do videa. V tomto článku se dozvíte o druhé metodě, tedy o vložení titulků přímo do videa.

Velké množství médií, obsahující nespočet souborů a vy hledáte právě jeden jediný a ne a ne si vzpomenout, na kterém médiu je uložen. Naštěstí máme programy, které nám umožňují snadné vyhledávání v databázích médií.

Volba správných video kodeků je stejně tak důležitá, jako výběr správného přehrávače. Na výběr máme z velkého množství přehrávačů, my se podíváme podrobněji na BSPlayer.

Internetová rádia a TV rostou jako houby po dešti. Lidé běžně sledují multimediální zpravodajství, hudební hitparády apod. Pro nahrávání a ukládání těchto audio a video streamů na disk slouží program WM Recorder, který si dnes představíme.

Jak vše kompletně odinstalovat? Řeknete si, že to přece není problém, jenže většina programů nechává po odinstalování nevyžádané zápisy v registrech, nebo nesmazané soubory. V horším případě smaže něco, co nemá. A to je pravá chvíle pro Total Uninstall.

Další články...

Podkategorie