Sidebar

28
st, čen

Počítač je mnohostranný nástroj, lze ho využít prakticky kdekoliv. V současné době se stále více rozšiřuje trend mít počítač jako multimediální přehrávač v obývacím pokoji. Co to k tomu potřebujete kromě tichého počítače v hezké skříni? Velmi důležitou součást - kodeky.

Snad každý tvůrce internetových stránek, který chce umístit na své stránky galerie obrázků se ocitl před otázkou, jak se vyhnout vkládání každého obrázku ručně do zdrojového kódu. Naštěstí máme řadu možností, jak si tuto práci usnadnit a velmi zrychlit.

Pro účely třetí generace mobilních zařízení byl vyvinut speciální multimediální formát 3GP. V dnešním článku se dozvíte o tomto formátu bližší informace a bude vám představeno několik programů pro konverze z AVI, MPG, MOV aj. do 3GP a zpět.

Možná jste si někdy posteskli nad tím, jak pomalu se vám načítá web, který si chcete projít, nebo jak nepohodlné je procházení některými fotogaleriemi. A každý si určitě někdy chtěl stáhnout více souborů ze stránek najednou, jenže ručně to trvá moc dlouho. Pro takové případy je tu Teleport Pro

Upřednostňujete originální zvukovou stopu před českým dabingem, ale cizí jazyky nejsou vaší silnou stránkou? Případně chcete oživit vaše videosoubory o komentáře. Je tu řešení v podobě titulků. V jaké aplikaci je lze vytvořit, případně upravit se dozvíte v tomto článku.

Souborových manažerů je v dnešní době velmi mnoho, ovšem pouze několik málo z nich je opravdu na špici, co se vlastností a funkčnosti týče. Jedním z nich je Total Commander, na který se podíváme blíže a poodkryjeme možnosti, které tento manažer nabízí.

Mnohé dívky potvrdí, že na velikosti občas záleží. To samé vám řekne každý, kdo si pečlivě schovává data do archívu. V dnešním článku srovnáme a představíme funkce kvalitních archivačních programů WinZip, WinRAR, PowerArchiver 2006 a WinAce.

Při koupi DVD vypalovačky obdržíte převážně i software spolupracující s mechanikou jako OEM verzi, který má mnohdy nějaká omezení. Mnoho uživatelů však raději sáhne po programu bez jakýchkoliv omezení. Jedním z takových může být CloneDVD.

Při pomalém připojení je třeba krotit některé náročné aplikace, při limitu dat je potřeba omezit celkový přenesený objem (zejména rychlost uploadu). NetLimiter 2 Pro může být oním krotitelem! Pojďme se podívat, co všechno umí.

S bitmapovými obrázky se setkáváte určitě denně. Občas je musíte také upravit. Můžete vytvořit i zajímavé montáže spojením několika snímků a podobně. Představíme vám editor, díky němuž všechny tyto úkony hravě zvládnete.

Při používání počítače mohou nastat různé problémy. Dříve bylo zapotřebí na udržení dobré stavu počítače více programů. Někteří výrobci již pochopili, že pro obyčejné uživatele je nejvhodnější jedna aplikace, která umí vše.

Webový prohlížeč Firefox je rychlý a bezpečný webový prohlížeč, oblíbený u uživatelů i webových tvůrců. Nový Firefox 1.5 je k dispozici i v české verzi a tak je čas se podívat, co nového přináší a jestli má cenu ho instalovat.

Další články...

Podkategorie