Sidebar

21
po, srp

Při koupi DVD vypalovačky obdržíte převážně i software spolupracující s mechanikou jako OEM verzi, který má mnohdy nějaká omezení. Mnoho uživatelů však raději sáhne po programu bez jakýchkoliv omezení. Jedním z takových může být CloneDVD.

Při pomalém připojení je třeba krotit některé náročné aplikace, při limitu dat je potřeba omezit celkový přenesený objem (zejména rychlost uploadu). NetLimiter 2 Pro může být oním krotitelem! Pojďme se podívat, co všechno umí.

S bitmapovými obrázky se setkáváte určitě denně. Občas je musíte také upravit. Můžete vytvořit i zajímavé montáže spojením několika snímků a podobně. Představíme vám editor, díky němuž všechny tyto úkony hravě zvládnete.

Při používání počítače mohou nastat různé problémy. Dříve bylo zapotřebí na udržení dobré stavu počítače více programů. Někteří výrobci již pochopili, že pro obyčejné uživatele je nejvhodnější jedna aplikace, která umí vše.

Webový prohlížeč Firefox je rychlý a bezpečný webový prohlížeč, oblíbený u uživatelů i webových tvůrců. Nový Firefox 1.5 je k dispozici i v české verzi a tak je čas se podívat, co nového přináší a jestli má cenu ho instalovat.

Spyware patří mezi nejničivější aplikace, které mohou být do systému zavedeny. Možností jak se mu bránit je mnoho. Jednou z nich je i aplikace Acronis Privacy Expert, která vám poskytuje úplné zajištění soukromí při práci na počítači a odstranění veškerých stop vašich Internetových aktivit.

Ceny digitálních kamer jsou už přijatelnější, než tomu bylo dříve a jejich kvalita neustále roste. Jednou z výhod digitální techniky je snadná editace, bez potřeby speciálních přístrojů, stačí pouze vhodný počítač vybavený potřebnou aplikaci. V dnešní době si tak může sestříhat svůj videoklip či film i amatér. Použít k tomu můžete například známé Pinnacle Studio PLUS 10.

Digitální fotografie jsou dnes velmi populární díky jejich snadné archivaci a editaci. Prohledávání a prohlížení těchto fotografií může být podstatně rychlejší, než je tomu u klasických fotoalb. Navíc je lze i jednoduše upravovat. K tomu ale potřebujete patřičné softwarové vybavení.

Hrajete na nějaký hudební nástroj nebo zpíváte a chcete zaznamenat své hudební nápady? Nebo chcete nahrát své vlastní CD a hrát při tom zvlášť na různé nástroje? Nebo chcete smíchat speciální skladby nebo znělky z několika audio souborů a mít absolutní kontrolu nad tím, co vytváříte? Adobe Audition je poloprofesionální audio editor pro záznam a úpravu zvuku. Záhy zjistíte, že pro nahrání CD nepotřebujete několik muzikantů, ale vystačíte si sami.

V minulé části jsme se dozvěděli, jak si vytvořit vlastní FTP server. A bylo by vhodné říci, jak se k němu nejlépe připojit, případně čím se programy pro připojení k FTP serveru liší. Všeobecně se programy pro připojení na FTP servery jmenují FTP klienti a dnes si tedy pár nejznámějších představíme.

V dnešní době se notebooky prodávají ve větším a větším množství. Místy jejich prodej převyšuje počet prodaných stolních počítačů. Není se čemu divit, když se jejich cena stále snižuje a výkon dohání ty stolní zástupce. Ale s výkonem souvisí i jejich výdrž na baterie, jak tedy mít oboje?

Když nechal Nero zapálit Řím, rudá záře na obloze prý byla vidět v noci na několik desítek kilometrů daleko. Stejně tak nepřehlédnutelnou událostí je vydání nové verze populárního balíku software pro vypalování CD/DVD - Nero 7 Premium. Podívejme se společně, co nám toto nové Nero přináší.

Další články...

Podkategorie