Sidebar

28
st, čen

Z přísně utajených zdrojů jsem byl informován o zajímavé a jistě kontroverzní osobě, která v současnosti sdílí přísně utajené prostory Vazební věznice v Brně. Ištván Evženovič je jistě charismatickou osobou, kterou vězeňská služba nezlomila a jak přiznává nevyprstila. 

Jsem majitelem bronzové plakety a již několik let veden v registru dárců kostní dřeně. X odběrů krve mne vykoplo do úrovně schopného dárce na krevní destičky (Plazmaferéza) a o obyčejnou krev mé ORH- přestal být zájem a opakovaně jsem byl zván na odběr krevních destiček. Jenže....

Jaké je postavení těla, zdraví a nemoci a jakým způsobem jsou tyto fenomény vnímány v dnešní době, pro kterou se ustálilo označení doba postmoderní ? Odpověď na tuto otázku můžeme nalézt například u polského filosofa a sociologa Zigmunta Baumana, který nazývá člověka dnešní doby ve vztahu k tělu sběračem prožitků.

Masáž je dotyková terapie, která je nejen příjemným a uvolňujícím zážitkem, ale navíc je mnoha způsoby prospěšná pro celkové tělesné zdraví. Může uvolnit napětí v těle, uklidnit mysl a tím, že má pozitivní vliv na nejrůznějších úrovních, má pozitivní vliv na celý psychofyzický stav člověka. 

Nejpozději jednou za čtyři roky se naše země ocitne před volbami a téměř všechny politické strany se předhánějí v ukázkách své vlastní politické kredibility. Ulice a schránky se zaplňují sliby o omezení růstu korupce v zemi, plní se zárukami o odstavení korupčníků z politického života a dalšími různorodými volebními lákadly. 

Nacismus. Jediné slovo vyvolávající v normálním člověku zděšení a nahánějící strach. Čím to je? Na to je lehké nalézt odpovědi, byť jsou tyto závěry hrůzu nahánějící. Stačí se podívat do nepříliš vzdálené minulosti, do našich dějin. Kdy právě toto hnutí způsobilo nesmyslné vraždění a smrt mnoha lidí. 

Článek představuje a popisuje nejzásadnější změny v úpravě smlouvy o dílo, které s sebou přináší rekodifikace soukromého práva. Zaměříme svou pozornost na instituty podstatné z pohledu zhotovitele, tedy nikoli platícícho klienta, investora, zákazníka, stavebníka. Nedílnou součástí práce je také navržení vhodných smluvních ustanovení.

Pokud se řekne houba nebo plíseň, každý z nás si vybaví buď košík plný hříbků a radostné očekávání na chutný pokrm, nebo ve druhém případě plesnivé a zapáchající potraviny. Houby však zasluhují více respektu. Mají fantastické vlastnosti, za určitých podmínek mohou růst do libovolných tvarů a jsou rozložitelné.

Ačkoli se 3D tisk jako technologie využívá bezmála třicet let, do povědomí veřejnosti se dostal až v posledních letech. Do té doby se této doméně věnovali spíše lidé z řad odborné veřejnosti, kteří s touto technologií pracovali. 

Jakkoli se téma Splatnost pohledávky podle občanského zákoníku může jevit na první pohled jasné, úzké a omezené, při bližším obeznámení s ním docházíme k poznání, kolik všemožných otázek s více či méně jednoznačnými odpověďmi se nám v rámci daného tématu a oblastí s ním souvisejících naskýtá. 

Druhá světová válka – asi nejtemnější a nejkrvavější období v dějinách lidstva, které stálo život odhadem 60 milionů lidí, i dnes, po několika desetiletích budí pozornost historiků i obyčejných lidí.

Další články...

Podkategorie